Resultater for Agility

DM2018 Herning Agility

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 22-23sep 2018


Spring (Lille) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 40   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 33.11 0.00 5.13 1
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 0 33.50 0.00 5.07 2
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 34.12 0.00 4.98 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 34.29 0.00 4.96 4
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg 0 34.96 0.00 4.86 5
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 35.02 0.00 4.85 6
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 0 35.72 0.00 4.76 7
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 35.85 0.00 4.74 8
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 36.52 0.00 4.65 9
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 0 38.53 0.00 4.41 10
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 0 38.72 0.00 4.39 11
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus 0 38.86 0.00 4.37 12
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 40.38 0.38 4.21 13
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 0 40.80 0.80 4.17 14
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 0 43.08 3.08 3.95 15
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund 5 31.22 5.00 5.45 16
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 35.89 5.00 4.74 17
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 5 35.98 5.00 4.72 18
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 36.37 5.00 4.67 19
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 5 36.98 5.00 4.60 20
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 5 40.87 5.87 4.16 21
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 10 42.41 12.41 4.01 22
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 10 44.19 14.19 3.85 23
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund D
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give D
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning D
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster D

 

Spring (Mellem) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 40   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 0 33.26 0.00 5.11 1
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 0 34.48 0.00 4.93 2
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 0 35.91 0.00 4.73 3
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 36.68 0.00 4.63 4
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 37.61 0.00 4.52 5
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 0 38.21 0.00 4.45 6
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 41.05 1.05 4.14 7
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 5 34.65 5.00 4.91 8
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 5 38.24 5.00 4.45 9
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov 5 38.43 5.00 4.42 10
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning 5 40.57 5.57 4.19 11
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 44.63 9.63 3.81 12
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 10 49.65 19.65 3.42 13
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning D
Helle Madsen Dream Sheltie Herning D
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle D
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup D
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup D
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund D
Louise Nielsen Maggie Sheltie Jyderup Udb

 

Spring (Stor) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 38   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 31.35 0.00 5.42 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 32.10 0.00 5.30 2
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 0 32.38 0.00 5.25 3
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 32.42 0.00 5.24 4
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 0 32.43 0.00 5.24 5
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 32.49 0.00 5.23 6
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 32.79 0.00 5.18 7
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 33.25 0.00 5.11 8
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 0 33.49 0.00 5.08 9
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 0 33.71 0.00 5.04 10
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 0 33.97 0.00 5.00 11
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 0 35.45 0.00 4.80 12
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 35.56 0.00 4.78 13
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 35.58 0.00 4.78 14
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster 0 35.63 0.00 4.77 15
Mette Berger Lady Border Collie Herning 0 37.81 0.00 4.50 16
Dorthe Rix Bella Labrador Give 0 38.11 0.11 4.46 17
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 38.89 0.89 4.37 18
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 0 39.84 1.84 4.27 19
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk 5 31.59 5.00 5.38 20
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 5 34.31 5.00 4.95 21
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 5 35.74 5.00 4.76 22
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 5 36.55 5.00 4.65 23
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 5 37.76 5.00 4.50 24
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 5 39.47 6.47 4.31 25
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 5 40.21 7.21 4.23 26
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 5 41.35 8.35 4.11 27
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 10 33.65 10.00 5.05 28
Anne Kew Yoga Border Collie Give D
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning D
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev D
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding D
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup D
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D

 

Agility (Lille) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 51   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 41.72 0.00 4.72 1
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give 0 42.06 0.00 4.68 2
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 0 42.39 0.00 4.65 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 42.90 0.00 4.59 4
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 43.70 0.00 4.51 5
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 0 43.95 0.00 4.48 6
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 44.27 0.00 4.45 7
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 44.73 0.00 4.40 8
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup 0 46.18 0.00 4.27 9
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 48.07 0.00 4.10 10
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 51.43 0.43 3.83 11
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 5 45.00 5.00 4.38 12
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 45.21 5.00 4.36 13
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 5 48.03 5.00 4.10 14
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 5 51.32 5.32 3.84 15
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 5 53.02 7.02 3.72 16
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 5 54.61 8.61 3.61 17
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 10 49.95 10.00 3.94 18
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 10 50.72 10.00 3.88 19
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 10 55.67 14.67 3.54 20
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund D
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens D
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus D
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen D
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster D
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved D
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund D

 

Agility (Mellem) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 51   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 0 42.43 0.00 4.64 1
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 43.01 0.00 4.58 2
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 0 43.80 0.00 4.50 3
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 44.73 0.00 4.40 4
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 51.55 0.55 3.82 5
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 5 36.58 5.00 5.39 6
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 5 40.23 5.00 4.90 7
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 5 43.24 5.00 4.56 8
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 5 43.76 5.00 4.50 9
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 5 44.70 5.00 4.41 10
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 5 48.68 5.00 4.05 11
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 51.70 5.70 3.81 12
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 5 52.03 6.03 3.79 13
Helle Madsen Dream Sheltie Herning 10 52.33 11.33 3.76 14
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning D
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov D
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle D
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup D
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup D
Louise Nielsen Maggie Sheltie Jyderup Udb

 

Agility (Stor) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 48   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 39.75 0.00 4.96 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 39.95 0.00 4.93 2
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 41.00 0.00 4.80 3
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 41.29 0.00 4.77 4
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 41.45 0.00 4.75 5
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 0 44.45 0.00 4.43 6
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 0 47.02 0.00 4.19 7
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 48.55 0.55 4.06 8
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 48.60 0.60 4.05 9
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 49.83 1.83 3.95 10
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 5 41.23 5.00 4.78 11
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 5 43.05 5.00 4.58 12
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 5 45.07 5.00 4.37 13
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 5 45.92 5.00 4.29 14
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 5 49.17 6.17 4.01 15
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 5 49.61 6.61 3.97 16
Dorthe Rix Bella Labrador Give 5 51.16 8.16 3.85 17
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 10 41.91 10.00 4.70 18
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 10 43.53 10.00 4.53 19
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 10 43.83 10.00 4.49 20
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 10 46.56 10.00 4.23 21
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 10 48.29 10.29 4.08 22
Anne Kew Yoga Border Collie Give 10 52.74 14.74 3.74 23
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 10 58.52 20.52 3.37 24
Mai Roe Emmie Border Collie Herning D
Pia Jessen Pace Border Collie Herning D
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev D
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev D
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk D
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster D
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster D
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup D
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D
Mette Berger Lady Border Collie Herning Udb

 

Total (Lille) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 74.83 0.00 0.00 1
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 77.19 0.00 0.00 2
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 78.39 0.00 0.00 3
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 78.72 0.00 0.00 4
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 80.58 0.00 0.00 5
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 84.59 0.00 0.00 6
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 91.81 0.81 0.00 7
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 5 78.50 5.00 0.00 8
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 78.76 5.00 0.00 9
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 5 80.93 5.00 0.00 10
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 5 86.56 5.00 0.00 11
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 5 90.04 5.32 0.00 12
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 10 81.10 10.00 0.00 13
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 10 95.48 14.48 0.00 14
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 15 85.93 15.00 0.00 15
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 15 97.21 21.21 0.00 16
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 20 98.08 27.08 0.00 17
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give 50 82.06 50.00 0.00 18
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg 50 85.96 50.00 0.00 19
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup 50 86.18 50.00 0.00 20
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 50 86.72 50.00 0.00 21
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus 50 89.86 50.00 0.00 22
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 50 91.80 50.80 0.00 23
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 50 94.08 53.08 0.00 24
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund 55 82.22 55.00 0.00 25
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 60 90.72 60.00 0.00 26
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund 100 91.00 100.00 0.00 27
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg 100 91.00 100.00 0.00 27
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 100 91.00 100.00 0.00 27

 

Total (Mellem) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 79.69 0.00 0.00 1
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 82.34 0.00 0.00 2
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 92.60 1.60 0.00 3
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 5 77.02 5.00 0.00 4
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 5 77.72 5.00 0.00 5
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 5 90.24 6.03 0.00 6
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 10 74.88 10.00 0.00 7
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 10 96.33 15.33 0.00 8
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 15 98.33 24.65 0.00 9
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 50 82.43 50.00 0.00 10
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 50 83.80 50.00 0.00 11
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 50 86.91 50.00 0.00 12
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 55 76.58 55.00 0.00 13
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 55 84.70 55.00 0.00 14
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 55 89.24 55.00 0.00 15
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov 55 89.43 55.00 0.00 16
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning 55 91.57 55.57 0.00 17
Helle Madsen Dream Sheltie Herning 60 92.33 61.33 0.00 18
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund 100 91.00 100.00 0.00 19
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give 100 91.00 100.00 0.00 19
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle 100 91.00 100.00 0.00 19

 

Total (Stor) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 71.10 0.00 0.00 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 72.05 0.00 0.00 2
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 73.94 0.00 0.00 3
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 74.08 0.00 0.00 4
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 74.25 0.00 0.00 5
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 84.11 0.55 0.00 6
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 84.18 0.60 0.00 7
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 88.72 2.72 0.00 8
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 5 73.66 5.00 0.00 9
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 5 77.02 5.00 0.00 10
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 5 77.45 5.00 0.00 11
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 5 84.78 5.00 0.00 12
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 5 84.66 7.21 0.00 13
Dorthe Rix Bella Labrador Give 5 89.27 8.27 0.00 14
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 10 74.33 10.00 0.00 15
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 10 77.32 10.00 0.00 16
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 10 80.23 10.00 0.00 17
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 10 80.27 10.00 0.00 18
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 10 84.91 11.17 0.00 19
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 10 89.08 13.08 0.00 20
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 15 84.84 15.29 0.00 21
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 50 83.45 50.00 0.00 22
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster 50 83.63 50.00 0.00 23
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 50 87.84 51.84 0.00 24
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk 55 79.59 55.00 0.00 25
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 55 89.35 58.35 0.00 26
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 60 81.53 60.00 0.00 27
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 60 81.65 60.00 0.00 28
Anne Kew Yoga Border Collie Give 60 90.74 64.74 0.00 29
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 60 96.52 70.52 0.00 30
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev 100 86.00 100.00 0.00 31
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup 100 86.00 100.00 0.00 31
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup 100 86.00 100.00 0.00 31
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk 100 86.00 100.00 0.00 31

 

B finale (Lille) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 49   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 40.65 0.00 4.53 1
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 0 44.86 0.00 4.10 2
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 0 44.87 0.00 4.10 3
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund 0 46.15 0.00 3.99 4
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 0 46.29 0.00 3.97 5
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 0 50.86 1.86 3.62 6
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 0 51.91 2.91 3.54 7
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 45.36 5.00 4.06 8
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 5 47.85 5.00 3.85 9
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 10 47.15 10.00 3.90 10
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give D
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup D
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus D
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme D
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund D

 

B finale (Mellem) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 45   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 0 37.29 0.00 4.93 1
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 0 40.17 0.00 4.58 2
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 0 40.22 0.00 4.57 3
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle 0 45.54 0.54 4.04 4
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 5 41.47 5.00 4.44 5
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 5 42.95 5.00 4.28 6
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 10 39.94 10.00 4.61 7
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning D
Helle Madsen Dream Sheltie Herning D
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov D

 

B finale (Stor) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 43   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 35.73 0.00 5.15 1
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 0 36.22 0.00 5.08 2
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 0 37.01 0.00 4.97 3
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 0 37.35 0.00 4.93 4
Anne Kew Yoga Border Collie Give 0 38.91 0.00 4.73 5
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup 0 39.14 0.00 4.70 6
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 0 40.25 0.00 4.57 7
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 0 43.80 0.80 4.20 8
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 5 35.94 5.00 5.12 9
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 5 39.68 5.00 4.64 10
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 5 40.17 5.00 4.58 11
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 5 41.54 5.00 4.43 12
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 10 37.01 10.00 4.97 13
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup 10 41.01 10.00 4.49 14
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 15 37.19 15.00 4.95 15
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev 15 45.42 17.42 4.05 16
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk D
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved D

 

A finale (Lille) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 49   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 40.34 0.00 4.59 1
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 41.58 0.00 4.45 2
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 42.89 0.00 4.31 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 43.35 0.00 4.27 4
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 43.37 0.00 4.27 5
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 43.77 0.00 4.23 6
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 45.00 0.00 4.11 7
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 0 45.87 0.00 4.03 8
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 51.15 2.15 3.62 9
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 44.74 5.00 4.14 10
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund D
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast D
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens D
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov D
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg D

 

A finale (Mellem) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 53   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 50.05 0.00 3.70 1
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 5 45.06 5.00 4.11 2
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 5 46.12 5.00 4.01 3
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 50.62 5.00 3.65 4
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 10 43.67 10.00 4.24 5
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 10 43.91 10.00 4.21 6
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 10 44.99 10.00 4.11 7
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg D
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup D
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup D
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk D
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved D

 

A finale (Stor) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 49   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 40.37 0.00 4.58 1
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 40.38 0.00 4.58 2
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 0 40.48 0.00 4.57 3
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 0 41.74 0.00 4.43 4
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 0 41.83 0.00 4.42 5
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 0 41.89 0.00 4.42 6
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 47.08 0.00 3.93 7
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 5 37.87 5.00 4.89 8
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 10 39.71 10.00 4.66 9
Dorthe Rix Bella Labrador Give 10 48.60 10.00 3.81 10
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 15 47.55 15.00 3.89 11
Bente Arildsen Luna Border Collie Give D
Pia Jessen Pace Border Collie Herning D
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning D
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning D
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk D
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk D

 

Resultater publiceret med DcH Agility beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk