Resultater for DcH Program

DM2018bHerning Lydighed

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 23sep 2018


C klassen
Hundefører Hund Race Klub Runder Point Plac
Kaja Løvendorf Simba Blanding Kalundborg 20.00 148.65 1
Trine Alkær Holm Tesla Golden retriever Slagelse 20.00 147.30 2
Leif Otte Sif Labrador retriever Langå 19.40 147.00 3
Luise Sørensen Mille Flat Coated Retriver Skagen 20.00 144.60 4
Tine Valentin Gisto Grå schæfer Esbjerg 16.00 139.85 5
Randi Sølvkær Andersen Sille Dansk/svensk gårdhund Sæby 20.00 139.15 6
Egon Gindler tiffi Australian shepherd Ikast 20.00 135.95 7
Dorte Hagen Andersen Cocio Labrador retriever Broager 20.00 134.35 8
Maiken Munkholm Andersen Malou Dobberman blanding Thisted 16.00 134.25 9
Rikke Moosdorf Anton Finsk hyrdehund Nibe 20.00 133.65 10
Trine Andersen Molly Bl.hund Thisted 20.00 131.35 11
Marianne Blom Larsen Hazel Border Collie Næstved 12.00 126.75 12
Jane Degn Jensen Zachy Labrador retriever Herfølge 16.40 126.50 13
Marie Vendelin Hansen Saga Blanding Skagen 20.00 125.30 14
Mia Hansen Alpha Cocker/Breton Varde 20.00 124.95 15
Thomas Meldgaard Bell Engelsk Springer Spaniel Svendborg 20.00 121.80 16
Sanne Vestergaard Nielsen Thaigo Labrador retriever Nordfyn 18.00 120.45 17
Jo-Ann Just Andersen Tesla Schæfer Skjern/Tarm 8.00 119.25 18
Tanja Brooksby Mick Border Collie Vojens 20.00 117.55 19
Berith Christensen Thea Border Collie Roskilde 12.00 117.00 20
Ramona Rosa Christiansen Bobo Dansk/svensk gårdhund Maribo 20.00 116.05 21
Marie Louise Arentoft Balou Schæfer Vejen 1.00 115.75 22
Jan Damsø Bertha Rottweiler Brenderup 10.00 115.25 23
Thomas Krøjer Cooper Schæfer Ørsted 20.00 114.60 24
Ulrik Nielsen frida Blanding Viborg 18.20 114.45 25
Maria Sejr Enki Schæfer Tranbjerg 2.20 110.70 26
Ole Vagn Jensen Luka Shetland Sheepdog Hobro 19.40 109.75 27
Maren Elise Valeur Eskildsen Freja Labrador retriever Hjørring 2.00 109.05 28
Finn Simonsen Sille Engelsk Springspaniel Ringe 16.00 107.95 29
Mette Vestergaard Wuffie Japansk spids Skjern/Tarm 20.00 107.00 30
Melanie Jørgensen Frida Blanding Haderslev 18.20 106.70 31
Helena Damholt Asti Border Collie blanding Ikast 16.00 103.50 32
Erna Borg Lady Engelsk cocker spaniel Lemvig 8.00 99.30 33
Maria Lauridsen Louie Labrador Aabenraa 0 97.35 34
Lenette Iversen Louie Blanding Broager 19.00 93.80 35
Bjarne Pedersen Ebbesen balou Brun labrador retriever Slagelse 0 88.55 36
jeanette Wurtz Nano Finsk lapphund Hadsten 8.00 88.45 37
Kristine Hansen Joey Engelsk Cocker spaniel Esbjerg 12.00 82.55 38
Hanne Andersen Chang Labrador retriever Kerteminde 2.00 82.35 39
Hans Peter Kjer Ludvig Labrador retriever Vojens 0 40.95 40

 

B klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Runder Point Plac
Bettina Køllgaard Albert Golden Retriever Jyderup 40.50 25.00 193.90 1
Anne Strømgård Verdi Border Collie Kalundborg 44.40 20.00 192.90 2
Elke Reimer Bertha Labrador Hjørring 43.50 25.00 190.60 3
Tine Holdt Larsen Wally Golden retriever Holbæk 42.90 20.00 188.80 4
Conny Damholdt Diesel Border Collie Ikast 35.40 20.00 181.50 5
Majken Sørensen Asti Australsk Kelpie Esbjerg 40.80 22.50 179.60 6
Betina Borg Callie Labrador Vejen 42.90 25.00 177.85 7
Rikke Lund Hugo Border Collie Helsingør 43.80 5.00 176.60 8
Torben Rasmussen Kato Schæfer Vejen 44.40 15.00 176.20 9
Birte Risager Zitta Labrador blanding Hjørring 36.00 25.00 174.30 10
Allan Månsson Zalo Labrador Sæby 32.40 25.00 173.45 11
Lise Nymann Aya Labrador retriever Hjørring 25.50 25.00 172.50 12
Birthe Eriksen Chilli Golden retriever Bording 45.00 20.00 171.50 13
Pia Laursen Cougar Labrador retriever Bording 43.80 20.00 170.25 14
Helle Larsen Zakko Labrador bl. Hjørring 40.80 25.00 169.50 15
Finn Nielsen Lady Labrador retriever Mariager 42.30 13.75 167.75 16
Lonni Holm Marley Golden retriever Bording 33.30 16.00 164.20 17
Marianne Mårtensson Zieva Border Collie Vestfyn 34.80 23.75 164.10 18
Anne Raunsgaard Freja Cocker Spaniel Helsingør 45.00 25.00 162.65 19
Lone Simoni Pumba Labrador retriever Svenstrup 36.00 22.50 161.80 20
Camilla Carmen Christensen Cobie Border Collie Holstebro 38.85 12.50 159.45 21
Georg Krack Nico Australsk Kelpie Tinglev 43.80 0 153.70 22
Finn Andersen Dina Golden retriever Vesthimmerland 43.50 5.00 152.80 23
Pernille K. Thomsen Aijo Labradorretriver Skive 40.20 5.00 150.80 24
Annette Pejstrup Tana Labrador Langå 37.80 20.00 150.20 25
Pernille Dysgaard Jakobsen Echo Border Collie blanding Bording 39.60 20.00 147.10 26
Morten Scheffmann Hannibal Golden Nordfyn 30.00 20.00 147.05 27
Ole Nielsen Malie Schæfer Odense 45.00 17.50 146.25 28
Marianne Hempel Dion Border Collie Esbjerg 36.90 0 145.70 29
Malene Horstmann Simba Australian shepherd Svendborg 36.90 6.25 143.95 30
Ole Brunsmose Freja Labrador Brønderslev 33.00 6.25 142.95 31
Jan Madsen Whoopi Labrador retriever Århus 25.20 20.00 138.75 32
Laura Jensen Troja Schæfer Helsingør 42.30 5.00 132.25 33
Sanna Iversen Gaja Schæfer Hjørring 30.90 0 131.35 34
Pia Reintoft Emma Australian shepherd Nibe 40.20 25.00 130.90 35

 

A klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Eftersøg Point Plac
Jette Nybo Andersen Pluto Labrador Esbjerg 76.70 49.70 291.20 1
Tina Kjærgaard Pedersen Caia Border Collie Vejle 75.05 51.40 289.75 2
Pia Schwartz Aros Labrador retriever Jyderup 71.75 36.30 272.55 3
Ole Kaas Andersen Alfa Golden Retriever Ikast 77.25 26.55 268.80 4
Lotte Sørensen Fregne Border Collie Vejle 76.15 39.90 268.60 5
Birthe Sloth Jody Golden retriever Ikast 62.95 46.90 268.35 6
Ulrik Knudsen Frodo Malinois Herfølge 69.80 52.10 267.10 7
Annette Hjalf Jaivas Border Collie Hjørring 63.50 38.10 266.60 8
Eva Hansen Viva Vizsla Bjerringbro 75.05 46.00 264.95 9
Bonnie Einsbor Aya Australsk kelpie Herfølge 78.35 52.60 254.85 10
Bjarne Christensen Marley Labrador retriever Skagen 60.75 33.40 254.75 11
Melissa Kreipke Lara Schæfer Helsingør 63.50 41.85 239.50 12
Susanne Eriksen Runa Norsk Buhund Silkeborg 77.25 42.70 239.05 13
Jens Ditlevsen kiomy Bouvier des flanders Vestfyn 61.30 12.30 235.60 14
Ole Christensen Darwin Tervueren Kongerslev 65.00 27.40 225.70 15
Mikael Kristensen Samson Golden retriever Gr./Billund 34.00 49.30 225.50 16
Rene Sørensen Felix Australian shepherd Esbjerg 75.60 11.40 216.65 17
Henrik Appel Theia Border Collie Risskov 50.45 23.20 216.00 18
Elisabeth Nielsen Cai Border Collie Haderslev 38.00 24.60 211.50 19
Karin Klitgaard Indi Labrador Bjerringbro 7.75 43.20 208.10 20
Gitte Ibsen Malik Labrador retriver Hammel 23.00 31.90 176.75 21
Birgitte Sejer Petersen Eco Blanding Svendborg 7.75 49.00 172.70 22
Yvonne Isen Cæsar Golden retriever Svendborg 0.55 30.10 155.00 23

 

E klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Eftersøg Point Plac
Simone Møller Hartvigsen Cava Labrador Horsens 126.80 100.00 381.05 1
Vivi Davidsen Messi Labrador Silkeborg 120.00 100.00 371.95 2
Martin Nielsen Basse Golden retriever Hjørring 119.60 87.50 363.85 3
Eva Ulsø Cheddar Nova Scotia Duck Tolling Retri Bording 98.00 96.00 360.55 4
Hans-Henrik Tungelund Chica Labrador Kalø vig 104.60 91.50 360.20 5
Evy Pedersen Freiya Golden Retriever Vejen 95.60 94.00 346.25 6
Camilla Johannessen Findus Nova Scotia Duck Tolling Retri Herfølge 107.00 62.50 339.05 7
Annette Lunau Yaqui Australsk kelpie Herfølge 109.00 60.50 325.60 8
Kurt Nielsen Andy Border Collie Nibe 106.80 60.50 317.90 9
Annette Danielsson Basse Border Collie Helsingør 114.60 56.00 317.50 10
Hanne Sten Hansen Troja Labrador retriever Nibe 118.20 43.00 316.60 11
Mariann Helmer Fly Border Collie Dronninglund 111.60 53.50 315.75 12
Jørgen Christensen Tirah Tervueren Svendborg 107.70 48.00 313.20 13
Malene Petersen Hazel Labrador retriever Give 104.40 53.00 307.85 14
Thorvald Larsen Rollo Labrador Kerteminde 112.00 42.50 303.15 15
Jacob Henriksen Frej Labrador retriever Vestfyn 92.00 58.50 294.70 16
Lone Støttrup Frida Schæfer Herfølge 95.20 57.00 287.35 17
Kurt Didriksen Blackie Labrador retriever Varde 91.80 42.50 268.00 18

 

IPO3 klassen
Hundefører Hund Race Klub Grp A Grp B Grp C Point Plac
Allan Maindal Luna Schæfer Nivå 98.00 88.00 89.00 275.00 1
Jane Skjødsholm Edina Schæfer Dronninglund 88.00 80.00 94.00 262.00 2
Jens Nielsen Team Aixa Arko Schæfer Langå 94.00 87.00 74.00 255.00 3
Pernille Kristensen Nella Schæfer Gr./Billund 85.00 69.00 93.00 247.00 4
Margit Hesthaven Jensen Bine Schæfer Langå 91.00 64.00 74.00 229.00 5
Kim Hulgreen Sørensen Ozzy Schæfer Helsingør 93.00 0 77.00 170.00 6
Claus Emmertsen Vilma Schæferhund Århus 88.00 80.00 0 168.00 7
Brian Morgen Sako Schæfer Frederikshavn 0 62.00 79.00 141.00 8

 

IPOSPH klassen
Hundefører Hund Race Klub Point dag 1 Point dag 2 Point Plac
Liselotte Nielsen Thilde Schæfer Hjørring 96.00 91.00 187.00 1
Hans Jørgen Schmidt Cartagena Vento Schæfer Haderslev 94.00 92.00 186.00 2
Eva Dybro Candy Schæfer Hjørring 85.00 89.00 174.00 3
Fie Skau Diesel Labrador Haderslev 87.00 87.00 174.00 4
Marianne L. Hansen Bibbi Malinois Svenstrup 34.00 91.00 125.00 5
Martin Holm Abildgaard Tiki Grå Schæfer Vesthimmerland 84.00 3.00 87.00 6
Ole Kristensen Pele Schæfer Mariager 72.00 1.00 73.00 7
Heidi Voetman Bine Schæfer Svenstrup 26.00 46.00 72.00 8

 

Resultater publiceret med DcH beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk