Resultater for Rally

DM2018 Herning Rally

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 22-23sep 2018


DM 1. løb dag 1
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:24 100 1
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:09 98 2
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:27 98 3
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:39 98 4
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 02:12 97 5
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 02:47 97 6
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:33 96 7
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:35 96 8
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 03:03 94 9
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 02:19 93 10
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 02:51 93 11
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 02:17 92 12
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 02:28 92 13
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 02:41 92 14
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 03:05 92 15
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 02:28 91 16
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 02:41 90 17
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:19 89 18
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 03:21 89 19
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 02:31 87 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:43 87 21
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 03:41 86 22
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 02:36 85 23
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 03:33 85 24
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 02:25 84 25
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 02:44 84 26
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 02:46 80 27
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 02:42 79 28
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 03:04 79 29
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 03:40 79 30
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 03:02 78 31
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:44 70 32
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 03:07 69 33
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 03:04 66 34
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 02:51 58 35
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm IB
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast IB

 

DM 2. løb dag 1
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:00 98 1
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 01:37 97 2
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 02:18 96 3
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:18 96 3
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 02:18 95 5
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 02:37 95 6
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:09 94 7
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 02:05 92 8
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 02:16 92 9
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 02:12 91 10
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 02:20 91 11
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 02:33 91 12
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 01:54 90 13
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 02:31 90 14
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:12 88 15
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 02:14 87 16
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast 02:17 85 17
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:15 84 18
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:21 84 19
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:36 84 20
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 02:52 83 21
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 02:11 82 22
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 01:53 79 23
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 02:53 79 24
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 02:23 78 25
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 02:48 76 26
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 03:04 76 27
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:02 74 28
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 02:10 74 29
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:35 73 30
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 02:38 66 31
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 03:00 66 32
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 03:04 64 33
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 02:53 61 34
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 02:16 55 35
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 03:29 12 36
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 03:09 5 37

 

DM finaleløb dag 2
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:45 94 1
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 02:39 91 2
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 03:00 86 3
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:46 84 4
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 02:26 79 5
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:55 79 6
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 03:19 77 7
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:37 76 8
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 02:41 76 9
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 03:57 76 10
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 03:24 75 11
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 03:11 74 12
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 03:19 74 13
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 02:58 73 14
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 03:07 72 15
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:39 71 16
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:44 70 17
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 03:44 70 18
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 04:01 69 19
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:58 67 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:55 65 21
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:59 63 22
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 03:23 63 23
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 03:20 62 24
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 03:05 58 25
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 04:17 57 26
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 03:23 53 27
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 03:05 52 28
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 04:14 51 29
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 04:18 48 30
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 03:13 40 31
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 03:27 0 32
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 04:20 0 33
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund IB
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast IB
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning IB
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge

 

Vinder DM
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 08:09 275 1
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 07:56 274 2
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 07:28 273 3
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 06:30 270 4
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 07:41 264 5
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 09:17 264 6
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 07:25 263 7
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 06:39 262 8
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 06:49 262 9
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 08:08 258 10
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 09:41 258 11
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 06:57 256 12
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 07:08 253 13
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 08:43 251 14
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 08:07 250 15
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 08:02 249 16
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 07:53 243 17
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 09:33 240 18
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 08:47 235 19
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 07:38 225 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 08:13 225 21
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 07:41 224 22
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 09:48 221 23
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 08:44 219 24
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 09:15 219 25
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 07:59 217 26
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 09:01 209 27
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 11:02 207 28
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 11:02 203 29
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 05:23 187 30
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 08:11 174 31
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 05:43 154 32
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 05:14 153 33
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 05:37 145 34
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast 02:17 85 35
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 10:56 81 36
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 09:27 63 37

 

Resultater publiceret med DcH Rally beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk