Siden bliver opdateret løbende!

Siden bliver opdateret løbende!

Placeringer for Agility, Dch Program og Rally

DM2018 Herning Agility

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 22-23sep 2018


Spring (Lille) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 40   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 33.11 0.00 5.13 1
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 0 33.50 0.00 5.07 2
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 34.12 0.00 4.98 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 34.29 0.00 4.96 4
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg 0 34.96 0.00 4.86 5
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 35.02 0.00 4.85 6
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 0 35.72 0.00 4.76 7
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 35.85 0.00 4.74 8
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 36.52 0.00 4.65 9
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 0 38.53 0.00 4.41 10
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 0 38.72 0.00 4.39 11
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus 0 38.86 0.00 4.37 12
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 40.38 0.38 4.21 13
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 0 40.80 0.80 4.17 14
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 0 43.08 3.08 3.95 15
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund 5 31.22 5.00 5.45 16
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 35.89 5.00 4.74 17
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 5 35.98 5.00 4.72 18
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 36.37 5.00 4.67 19
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 5 36.98 5.00 4.60 20
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 5 40.87 5.87 4.16 21
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 10 42.41 12.41 4.01 22
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 10 44.19 14.19 3.85 23
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund D
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give D
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning D
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster D

 

Spring (Mellem) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 40   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 0 33.26 0.00 5.11 1
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 0 34.48 0.00 4.93 2
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 0 35.91 0.00 4.73 3
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 36.68 0.00 4.63 4
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 37.61 0.00 4.52 5
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 0 38.21 0.00 4.45 6
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 41.05 1.05 4.14 7
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 5 34.65 5.00 4.91 8
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 5 38.24 5.00 4.45 9
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov 5 38.43 5.00 4.42 10
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning 5 40.57 5.57 4.19 11
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 44.63 9.63 3.81 12
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 10 49.65 19.65 3.42 13
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning D
Helle Madsen Dream Sheltie Herning D
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle D
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup D
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup D
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund D
Louise Nielsen Maggie Sheltie Jyderup Udb

 

Spring (Stor) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 38   Længde: 170
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 31.35 0.00 5.42 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 32.10 0.00 5.30 2
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 0 32.38 0.00 5.25 3
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 32.42 0.00 5.24 4
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 0 32.43 0.00 5.24 5
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 32.49 0.00 5.23 6
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 32.79 0.00 5.18 7
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 33.25 0.00 5.11 8
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 0 33.49 0.00 5.08 9
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 0 33.71 0.00 5.04 10
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 0 33.97 0.00 5.00 11
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 0 35.45 0.00 4.80 12
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 35.56 0.00 4.78 13
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 35.58 0.00 4.78 14
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster 0 35.63 0.00 4.77 15
Mette Berger Lady Border Collie Herning 0 37.81 0.00 4.50 16
Dorthe Rix Bella Labrador Give 0 38.11 0.11 4.46 17
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 38.89 0.89 4.37 18
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 0 39.84 1.84 4.27 19
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk 5 31.59 5.00 5.38 20
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 5 34.31 5.00 4.95 21
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 5 35.74 5.00 4.76 22
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 5 36.55 5.00 4.65 23
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 5 37.76 5.00 4.50 24
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 5 39.47 6.47 4.31 25
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 5 40.21 7.21 4.23 26
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 5 41.35 8.35 4.11 27
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 10 33.65 10.00 5.05 28
Anne Kew Yoga Border Collie Give D
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning D
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev D
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding D
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup D
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D

 

Agility (Lille) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 51   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 41.72 0.00 4.72 1
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give 0 42.06 0.00 4.68 2
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 0 42.39 0.00 4.65 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 42.90 0.00 4.59 4
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 43.70 0.00 4.51 5
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 0 43.95 0.00 4.48 6
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 44.27 0.00 4.45 7
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 44.73 0.00 4.40 8
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup 0 46.18 0.00 4.27 9
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 48.07 0.00 4.10 10
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 51.43 0.43 3.83 11
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 5 45.00 5.00 4.38 12
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 45.21 5.00 4.36 13
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 5 48.03 5.00 4.10 14
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 5 51.32 5.32 3.84 15
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 5 53.02 7.02 3.72 16
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 5 54.61 8.61 3.61 17
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 10 49.95 10.00 3.94 18
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 10 50.72 10.00 3.88 19
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 10 55.67 14.67 3.54 20
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund D
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens D
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus D
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen D
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster D
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved D
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund D

 

Agility (Mellem) – 1.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 51   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 0 42.43 0.00 4.64 1
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 43.01 0.00 4.58 2
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 0 43.80 0.00 4.50 3
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 44.73 0.00 4.40 4
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 51.55 0.55 3.82 5
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 5 36.58 5.00 5.39 6
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 5 40.23 5.00 4.90 7
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 5 43.24 5.00 4.56 8
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 5 43.76 5.00 4.50 9
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 5 44.70 5.00 4.41 10
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 5 48.68 5.00 4.05 11
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 51.70 5.70 3.81 12
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 5 52.03 6.03 3.79 13
Helle Madsen Dream Sheltie Herning 10 52.33 11.33 3.76 14
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning D
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov D
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle D
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup D
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup D
Louise Nielsen Maggie Sheltie Jyderup Udb

 

Agility (Stor) – 1.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 48   Længde: 197
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 39.75 0.00 4.96 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 39.95 0.00 4.93 2
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 41.00 0.00 4.80 3
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 41.29 0.00 4.77 4
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 41.45 0.00 4.75 5
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 0 44.45 0.00 4.43 6
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 0 47.02 0.00 4.19 7
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 48.55 0.55 4.06 8
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 48.60 0.60 4.05 9
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 49.83 1.83 3.95 10
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 5 41.23 5.00 4.78 11
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 5 43.05 5.00 4.58 12
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 5 45.07 5.00 4.37 13
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 5 45.92 5.00 4.29 14
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 5 49.17 6.17 4.01 15
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 5 49.61 6.61 3.97 16
Dorthe Rix Bella Labrador Give 5 51.16 8.16 3.85 17
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 10 41.91 10.00 4.70 18
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 10 43.53 10.00 4.53 19
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 10 43.83 10.00 4.49 20
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 10 46.56 10.00 4.23 21
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 10 48.29 10.29 4.08 22
Anne Kew Yoga Border Collie Give 10 52.74 14.74 3.74 23
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 10 58.52 20.52 3.37 24
Mai Roe Emmie Border Collie Herning D
Pia Jessen Pace Border Collie Herning D
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev D
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev D
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk D
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster D
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster D
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup D
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D
Mette Berger Lady Border Collie Herning Udb

 

Total (Lille) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 74.83 0.00 0.00 1
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 77.19 0.00 0.00 2
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 78.39 0.00 0.00 3
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 78.72 0.00 0.00 4
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 80.58 0.00 0.00 5
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 84.59 0.00 0.00 6
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 91.81 0.81 0.00 7
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund 5 78.50 5.00 0.00 8
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 78.76 5.00 0.00 9
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg 5 80.93 5.00 0.00 10
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov 5 86.56 5.00 0.00 11
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast 5 90.04 5.32 0.00 12
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 10 81.10 10.00 0.00 13
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 10 95.48 14.48 0.00 14
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme 15 85.93 15.00 0.00 15
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 15 97.21 21.21 0.00 16
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 20 98.08 27.08 0.00 17
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give 50 82.06 50.00 0.00 18
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg 50 85.96 50.00 0.00 19
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup 50 86.18 50.00 0.00 20
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 50 86.72 50.00 0.00 21
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus 50 89.86 50.00 0.00 22
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 50 91.80 50.80 0.00 23
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 50 94.08 53.08 0.00 24
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund 55 82.22 55.00 0.00 25
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 60 90.72 60.00 0.00 26
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund 100 91.00 100.00 0.00 27
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg 100 91.00 100.00 0.00 27
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 100 91.00 100.00 0.00 27

 

Total (Mellem) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 0 79.69 0.00 0.00 1
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 0 82.34 0.00 0.00 2
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 92.60 1.60 0.00 3
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 5 77.02 5.00 0.00 4
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 5 77.72 5.00 0.00 5
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg 5 90.24 6.03 0.00 6
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk 10 74.88 10.00 0.00 7
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 10 96.33 15.33 0.00 8
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved 15 98.33 24.65 0.00 9
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 50 82.43 50.00 0.00 10
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 50 83.80 50.00 0.00 11
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 50 86.91 50.00 0.00 12
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 55 76.58 55.00 0.00 13
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 55 84.70 55.00 0.00 14
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 55 89.24 55.00 0.00 15
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov 55 89.43 55.00 0.00 16
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning 55 91.57 55.57 0.00 17
Helle Madsen Dream Sheltie Herning 60 92.33 61.33 0.00 18
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund 100 91.00 100.00 0.00 19
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give 100 91.00 100.00 0.00 19
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle 100 91.00 100.00 0.00 19

 

Total (Stor) – 1.dag
Dommer:    SBT: 0   Længde: 0
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 0 71.10 0.00 0.00 1
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning 0 72.05 0.00 0.00 2
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk 0 73.94 0.00 0.00 3
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning 0 74.08 0.00 0.00 4
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 74.25 0.00 0.00 5
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk 0 84.11 0.55 0.00 6
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 84.18 0.60 0.00 7
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 0 88.72 2.72 0.00 8
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 5 73.66 5.00 0.00 9
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 5 77.02 5.00 0.00 10
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 5 77.45 5.00 0.00 11
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 5 84.78 5.00 0.00 12
Bente Arildsen Luna Border Collie Give 5 84.66 7.21 0.00 13
Dorthe Rix Bella Labrador Give 5 89.27 8.27 0.00 14
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 10 74.33 10.00 0.00 15
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 10 77.32 10.00 0.00 16
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 10 80.23 10.00 0.00 17
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved 10 80.27 10.00 0.00 18
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 10 84.91 11.17 0.00 19
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 10 89.08 13.08 0.00 20
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 15 84.84 15.29 0.00 21
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 50 83.45 50.00 0.00 22
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster 50 83.63 50.00 0.00 23
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 50 87.84 51.84 0.00 24
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk 55 79.59 55.00 0.00 25
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 55 89.35 58.35 0.00 26
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 60 81.53 60.00 0.00 27
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 60 81.65 60.00 0.00 28
Anne Kew Yoga Border Collie Give 60 90.74 64.74 0.00 29
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 60 96.52 70.52 0.00 30
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev 100 86.00 100.00 0.00 31
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup 100 86.00 100.00 0.00 31
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup 100 86.00 100.00 0.00 31
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk 100 86.00 100.00 0.00 31

 

B finale (Lille) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 49   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 40.65 0.00 4.53 1
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens 0 44.86 0.00 4.10 2
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 0 44.87 0.00 4.10 3
Uffe Frederiksen Trollo Papillon Dronninglund 0 46.15 0.00 3.99 4
Uffe Frederiksen Timmo Papillon Dronninglund 0 46.29 0.00 3.97 5
Susanne Prier Messi Sheltie Næstved 0 50.86 1.86 3.62 6
Anne Marie Gammelmark Bailey Papillon Horsens 0 51.91 2.91 3.54 7
Julie Tambjerg Peerie Sheltie Højme 5 45.36 5.00 4.06 8
Rikke Lyth Petersen Nellie Border Terrier Vejen 5 47.85 5.00 3.85 9
Majbrit Hald Løvstad Fay Sheltie Herning 10 47.15 10.00 3.90 10
Anne Mette Hemdrup Emma Markiesje Give D
Line Hvass Nielsen Amy Mittelspitz Kjellerup D
Annette Jensen Ami Sheltie Skanderborg D
Susanne Brok Alma Cocker Spaniel Viborg D
Helle Rask Lasse Dværg pudel Århus D
Julie Tambjerg Dina Sheltie Højme D
Simone Olling Selfie Sheltie Guldborgsund D

 

B finale (Mellem) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 45   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup 0 37.29 0.00 4.93 1
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup 0 40.17 0.00 4.58 2
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 0 40.22 0.00 4.57 3
Jan Bennett Hansen fellow Parson Russel Vejle 0 45.54 0.54 4.04 4
Cherie Nødvig Molly Blanding Vamdrup 5 41.47 5.00 4.44 5
Anette Boye Stougaard Mayday Pyrenæisk Hyrdehund Herning 5 42.95 5.00 4.28 6
Louise Nielsen Ludo Sheltie Jyderup 10 39.94 10.00 4.61 7
Channie Ryom Schmidt Diablo Sheltie Dronninglund D
Susanne Rødtness Gabi Kromfohrländer Give D
Karsten Nysom Dimma Kooikerhondje Herning D
Helle Madsen Dream Sheltie Herning D
Thomas Bak Håkansson Scoop Shetand sheepdog Risskov D

 

B finale (Stor) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 43   Længde: 184
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 35.73 0.00 5.15 1
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 0 36.22 0.00 5.08 2
Pia Jessen Pace Border Collie Herning 0 37.01 0.00 4.97 3
Marie Ehrenreich Honny Border Collie Dronninglund 0 37.35 0.00 4.93 4
Anne Kew Yoga Border Collie Give 0 38.91 0.00 4.73 5
Martin Jensen Arki Border Collie Ødis Bramdrup 0 39.14 0.00 4.70 6
John Trip Foxy Border Collie Løgumkloster 0 40.25 0.00 4.57 7
Brian Vestergård Max Dansk/svensk gårdhund Harlev 0 43.80 0.80 4.20 8
Lise Damsgaard Hansen Ego Border Collie Herning 5 35.94 5.00 5.12 9
Mette Randers Zuma Border Collie Herning 5 39.68 5.00 4.64 10
Mai Roe Emmie Border Collie Herning 5 40.17 5.00 4.58 11
Stephanie Sørensen Pennie Border Collie Kolding 5 41.54 5.00 4.43 12
Jette Hansen Maggi Border Collie Næstved 10 37.01 10.00 4.97 13
Miriam Bønnelykke Selma Australian shepherd Jyderup 10 41.01 10.00 4.49 14
John Trip Myzli Border Collie Løgumkloster 15 37.19 15.00 4.95 15
Gitta Gravgård Gimmick Border Collie Harlev 15 45.42 17.42 4.05 16
Lene Poulsen Zig Zag Border Collie Agerbæk D
Brian Jensen Daisy Border Collie Løgumkloster D
Charlotte Fischer Champ Border Collie Humlebæk D
Bent Blom Larsen Blitz Border Collie Næstved D

 

A finale (Lille) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 49   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Henrik Olesen Tippi Dværgpudel Århus 0 40.34 0.00 4.59 1
Dennis Eskildsen Odin Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 41.58 0.00 4.45 2
Lillian Rose Cindy Dværgpudel Vejle 0 42.89 0.00 4.31 3
Susanne Prier Dweet Sheltie Næstved 0 43.35 0.00 4.27 4
Ann Charlott Andre Vanilla Jack Russel Århus 0 43.37 0.00 4.27 5
Anette Andersen Fritz Shetland Sheepdog Løgumkloster 0 43.77 0.00 4.23 6
Malene Saxberg Messi Cavalier King Charles Spaniel Dronninglund 0 45.00 0.00 4.11 7
Janni Terkelsen Nanna Dansk svensk gårdhund Vamdrup 0 45.87 0.00 4.03 8
Tina Nordlund Woody Sheltie Næstved 0 51.15 2.15 3.62 9
Rikke Helskov Jørgensen Luna Dansk/svensk gårdhund Højme 5 44.74 5.00 4.14 10
Marianne Toftegaard Bette Dansk/svensk gårdhund Dronninglund D
Lena Thisted Terkel Toy pudel Ikast D
Anne Marie Gammelmark Zoya Papillon Horsens D
Trine Sørensen Lillie Jack Russel Risskov D
Annette Jensen Pinocchio Sheltie Skanderborg D

 

A finale (Mellem) – 2.dag
Dommer: Hans Peter Dinesen   SBT: 53   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Lillian Rose Dundee Dværgpudel Vejle 0 50.05 0.00 3.70 1
Sara Saron Audi FT Cocker Spaniel Varde 5 45.06 5.00 4.11 2
Susanne Rødtness Easy Kromfohrländer Give 5 46.12 5.00 4.01 3
Anne Kew Hubert Dansk/svensk gårdhund Give 5 50.62 5.00 3.65 4
Laila Laursen Donna FT springer spaniel Guldborgsund 10 43.67 10.00 4.24 5
Jesper Carstensen Happy Sheltie Aalborg 10 43.91 10.00 4.21 6
Tanja Stentoft Klemmensen Armani Blanding Thisted 10 44.99 10.00 4.11 7
Finn Hjortlund Artan Sheltie Viborg D
Anne Marie Jakobsen Mathilde Kromfohrländer Ødis Bramdrup D
Ingo Borchert Lusi Blanding Ødis Bramdrup D
Annette Thøgersen Dj Pyrenæisk Hyrdehund Holbæk D
Tikkie Holmgren Falcor Sheltie Næstved D

 

A finale (Stor) – 2.dag
Dommer: Helle Skovgaard   SBT: 49   Længde: 185
Hundefører Hund Race Klub Fejl Tid FejlIalt m/sek Plac
Morten Juhl Hansen Spottie Border Collie Herning 0 40.37 0.00 4.58 1
Kim Gravlund-Krat Ice Border Collie Herning 0 40.38 0.00 4.58 2
Anne Kew Merry Hoppins Border Collie Give 0 40.48 0.00 4.57 3
Carsten Højby Jørgensen Mac Border Collie Herning 0 41.74 0.00 4.43 4
Heidi Bjerre Poulsen Remix Border Collie Herning 0 41.83 0.00 4.42 5
Camilla Brasted Alonzo Australsk Kelpie Dronninglund 0 41.89 0.00 4.42 6
Annmari Lindhardt ready Border Collie Risskov 0 47.08 0.00 3.93 7
Morten Juhl Hansen Guide Border Collie Herning 5 37.87 5.00 4.89 8
Gert Bruus FØNIX Border Collie Dronninglund 10 39.71 10.00 4.66 9
Dorthe Rix Bella Labrador Give 10 48.60 10.00 3.81 10
Søren Lassen Cena Border Collie Agerbæk 15 47.55 15.00 3.89 11
Bente Arildsen Luna Border Collie Give D
Pia Jessen Pace Border Collie Herning D
Henriette Skrøder Lime Border Collie Herning D
Ann-Britt Holmegaard Gravlund-Krat DJ Border Collie Herning D
Tina Tøndering Zen Border Collie Agerbæk D
Christa Hansen Diesel Border Collie Agerbæk D

 

Resultater publiceret med DcH Agility beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk

DM2018bHerning Lydighed

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 23sep 2018


C klassen
Hundefører Hund Race Klub Runder Point Plac
Kaja Løvendorf Simba Blanding Kalundborg 20.00 148.65 1
Trine Alkær Holm Tesla Golden retriever Slagelse 20.00 147.30 2
Leif Otte Sif Labrador retriever Langå 19.40 147.00 3
Luise Sørensen Mille Flat Coated Retriver Skagen 20.00 144.60 4
Tine Valentin Gisto Grå schæfer Esbjerg 16.00 139.85 5
Randi Sølvkær Andersen Sille Dansk/svensk gårdhund Sæby 20.00 139.15 6
Egon Gindler tiffi Australian shepherd Ikast 20.00 135.95 7
Dorte Hagen Andersen Cocio Labrador retriever Broager 20.00 134.35 8
Maiken Munkholm Andersen Malou Dobberman blanding Thisted 16.00 134.25 9
Rikke Moosdorf Anton Finsk hyrdehund Nibe 20.00 133.65 10
Trine Andersen Molly Bl.hund Thisted 20.00 131.35 11
Marianne Blom Larsen Hazel Border Collie Næstved 12.00 126.75 12
Jane Degn Jensen Zachy Labrador retriever Herfølge 16.40 126.50 13
Marie Vendelin Hansen Saga Blanding Skagen 20.00 125.30 14
Mia Hansen Alpha Cocker/Breton Varde 20.00 124.95 15
Thomas Meldgaard Bell Engelsk Springer Spaniel Svendborg 20.00 121.80 16
Sanne Vestergaard Nielsen Thaigo Labrador retriever Nordfyn 18.00 120.45 17
Jo-Ann Just Andersen Tesla Schæfer Skjern/Tarm 8.00 119.25 18
Tanja Brooksby Mick Border Collie Vojens 20.00 117.55 19
Berith Christensen Thea Border Collie Roskilde 12.00 117.00 20
Ramona Rosa Christiansen Bobo Dansk/svensk gårdhund Maribo 20.00 116.05 21
Marie Louise Arentoft Balou Schæfer Vejen 1.00 115.75 22
Jan Damsø Bertha Rottweiler Brenderup 10.00 115.25 23
Thomas Krøjer Cooper Schæfer Ørsted 20.00 114.60 24
Ulrik Nielsen frida Blanding Viborg 18.20 114.45 25
Maria Sejr Enki Schæfer Tranbjerg 2.20 110.70 26
Ole Vagn Jensen Luka Shetland Sheepdog Hobro 19.40 109.75 27
Maren Elise Valeur Eskildsen Freja Labrador retriever Hjørring 2.00 109.05 28
Finn Simonsen Sille Engelsk Springspaniel Ringe 16.00 107.95 29
Mette Vestergaard Wuffie Japansk spids Skjern/Tarm 20.00 107.00 30
Melanie Jørgensen Frida Blanding Haderslev 18.20 106.70 31
Helena Damholt Asti Border Collie blanding Ikast 16.00 103.50 32
Erna Borg Lady Engelsk cocker spaniel Lemvig 8.00 99.30 33
Maria Lauridsen Louie Labrador Aabenraa 0 97.35 34
Lenette Iversen Louie Blanding Broager 19.00 93.80 35
Bjarne Pedersen Ebbesen balou Brun labrador retriever Slagelse 0 88.55 36
jeanette Wurtz Nano Finsk lapphund Hadsten 8.00 88.45 37
Kristine Hansen Joey Engelsk Cocker spaniel Esbjerg 12.00 82.55 38
Hanne Andersen Chang Labrador retriever Kerteminde 2.00 82.35 39
Hans Peter Kjer Ludvig Labrador retriever Vojens 0 40.95 40

 

B klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Runder Point Plac
Bettina Køllgaard Albert Golden Retriever Jyderup 40.50 25.00 193.90 1
Anne Strømgård Verdi Border Collie Kalundborg 44.40 20.00 192.90 2
Elke Reimer Bertha Labrador Hjørring 43.50 25.00 190.60 3
Tine Holdt Larsen Wally Golden retriever Holbæk 42.90 20.00 188.80 4
Conny Damholdt Diesel Border Collie Ikast 35.40 20.00 181.50 5
Majken Sørensen Asti Australsk Kelpie Esbjerg 40.80 22.50 179.60 6
Betina Borg Callie Labrador Vejen 42.90 25.00 177.85 7
Rikke Lund Hugo Border Collie Helsingør 43.80 5.00 176.60 8
Torben Rasmussen Kato Schæfer Vejen 44.40 15.00 176.20 9
Birte Risager Zitta Labrador blanding Hjørring 36.00 25.00 174.30 10
Allan Månsson Zalo Labrador Sæby 32.40 25.00 173.45 11
Lise Nymann Aya Labrador retriever Hjørring 25.50 25.00 172.50 12
Birthe Eriksen Chilli Golden retriever Bording 45.00 20.00 171.50 13
Pia Laursen Cougar Labrador retriever Bording 43.80 20.00 170.25 14
Helle Larsen Zakko Labrador bl. Hjørring 40.80 25.00 169.50 15
Finn Nielsen Lady Labrador retriever Mariager 42.30 13.75 167.75 16
Lonni Holm Marley Golden retriever Bording 33.30 16.00 164.20 17
Marianne Mårtensson Zieva Border Collie Vestfyn 34.80 23.75 164.10 18
Anne Raunsgaard Freja Cocker Spaniel Helsingør 45.00 25.00 162.65 19
Lone Simoni Pumba Labrador retriever Svenstrup 36.00 22.50 161.80 20
Camilla Carmen Christensen Cobie Border Collie Holstebro 38.85 12.50 159.45 21
Georg Krack Nico Australsk Kelpie Tinglev 43.80 0 153.70 22
Finn Andersen Dina Golden retriever Vesthimmerland 43.50 5.00 152.80 23
Pernille K. Thomsen Aijo Labradorretriver Skive 40.20 5.00 150.80 24
Annette Pejstrup Tana Labrador Langå 37.80 20.00 150.20 25
Pernille Dysgaard Jakobsen Echo Border Collie blanding Bording 39.60 20.00 147.10 26
Morten Scheffmann Hannibal Golden Nordfyn 30.00 20.00 147.05 27
Ole Nielsen Malie Schæfer Odense 45.00 17.50 146.25 28
Marianne Hempel Dion Border Collie Esbjerg 36.90 0 145.70 29
Malene Horstmann Simba Australian shepherd Svendborg 36.90 6.25 143.95 30
Ole Brunsmose Freja Labrador Brønderslev 33.00 6.25 142.95 31
Jan Madsen Whoopi Labrador retriever Århus 25.20 20.00 138.75 32
Laura Jensen Troja Schæfer Helsingør 42.30 5.00 132.25 33
Sanna Iversen Gaja Schæfer Hjørring 30.90 0 131.35 34
Pia Reintoft Emma Australian shepherd Nibe 40.20 25.00 130.90 35

 

A klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Eftersøg Point Plac
Jette Nybo Andersen Pluto Labrador Esbjerg 76.70 49.70 291.20 1
Tina Kjærgaard Pedersen Caia Border Collie Vejle 75.05 51.40 289.75 2
Pia Schwartz Aros Labrador retriever Jyderup 71.75 36.30 272.55 3
Ole Kaas Andersen Alfa Golden Retriever Ikast 77.25 26.55 268.80 4
Lotte Sørensen Fregne Border Collie Vejle 76.15 39.90 268.60 5
Birthe Sloth Jody Golden retriever Ikast 62.95 46.90 268.35 6
Ulrik Knudsen Frodo Malinois Herfølge 69.80 52.10 267.10 7
Annette Hjalf Jaivas Border Collie Hjørring 63.50 38.10 266.60 8
Eva Hansen Viva Vizsla Bjerringbro 75.05 46.00 264.95 9
Bonnie Einsbor Aya Australsk kelpie Herfølge 78.35 52.60 254.85 10
Bjarne Christensen Marley Labrador retriever Skagen 60.75 33.40 254.75 11
Melissa Kreipke Lara Schæfer Helsingør 63.50 41.85 239.50 12
Susanne Eriksen Runa Norsk Buhund Silkeborg 77.25 42.70 239.05 13
Jens Ditlevsen kiomy Bouvier des flanders Vestfyn 61.30 12.30 235.60 14
Ole Christensen Darwin Tervueren Kongerslev 65.00 27.40 225.70 15
Mikael Kristensen Samson Golden retriever Gr./Billund 34.00 49.30 225.50 16
Rene Sørensen Felix Australian shepherd Esbjerg 75.60 11.40 216.65 17
Henrik Appel Theia Border Collie Risskov 50.45 23.20 216.00 18
Elisabeth Nielsen Cai Border Collie Haderslev 38.00 24.60 211.50 19
Karin Klitgaard Indi Labrador Bjerringbro 7.75 43.20 208.10 20
Gitte Ibsen Malik Labrador retriver Hammel 23.00 31.90 176.75 21
Birgitte Sejer Petersen Eco Blanding Svendborg 7.75 49.00 172.70 22
Yvonne Isen Cæsar Golden retriever Svendborg 0.55 30.10 155.00 23

 

E klassen
Hundefører Hund Race Klub Spor Eftersøg Point Plac
Simone Møller Hartvigsen Cava Labrador Horsens 126.80 100.00 381.05 1
Vivi Davidsen Messi Labrador Silkeborg 120.00 100.00 371.95 2
Martin Nielsen Basse Golden retriever Hjørring 119.60 87.50 363.85 3
Eva Ulsø Cheddar Nova Scotia Duck Tolling Retri Bording 98.00 96.00 360.55 4
Hans-Henrik Tungelund Chica Labrador Kalø vig 104.60 91.50 360.20 5
Evy Pedersen Freiya Golden Retriever Vejen 95.60 94.00 346.25 6
Camilla Johannessen Findus Nova Scotia Duck Tolling Retri Herfølge 107.00 62.50 339.05 7
Annette Lunau Yaqui Australsk kelpie Herfølge 109.00 60.50 325.60 8
Kurt Nielsen Andy Border Collie Nibe 106.80 60.50 317.90 9
Annette Danielsson Basse Border Collie Helsingør 114.60 56.00 317.50 10
Hanne Sten Hansen Troja Labrador retriever Nibe 118.20 43.00 316.60 11
Mariann Helmer Fly Border Collie Dronninglund 111.60 53.50 315.75 12
Jørgen Christensen Tirah Tervueren Svendborg 107.70 48.00 313.20 13
Malene Petersen Hazel Labrador retriever Give 104.40 53.00 307.85 14
Thorvald Larsen Rollo Labrador Kerteminde 112.00 42.50 303.15 15
Jacob Henriksen Frej Labrador retriever Vestfyn 92.00 58.50 294.70 16
Lone Støttrup Frida Schæfer Herfølge 95.20 57.00 287.35 17
Kurt Didriksen Blackie Labrador retriever Varde 91.80 42.50 268.00 18

 

IPO3 klassen
Hundefører Hund Race Klub Grp A Grp B Grp C Point Plac
Allan Maindal Luna Schæfer Nivå 98.00 88.00 89.00 275.00 1
Jane Skjødsholm Edina Schæfer Dronninglund 88.00 80.00 94.00 262.00 2
Jens Nielsen Team Aixa Arko Schæfer Langå 94.00 87.00 74.00 255.00 3
Pernille Kristensen Nella Schæfer Gr./Billund 85.00 69.00 93.00 247.00 4
Margit Hesthaven Jensen Bine Schæfer Langå 91.00 64.00 74.00 229.00 5
Kim Hulgreen Sørensen Ozzy Schæfer Helsingør 93.00 0 77.00 170.00 6
Claus Emmertsen Vilma Schæferhund Århus 88.00 80.00 0 168.00 7
Brian Morgen Sako Schæfer Frederikshavn 0 62.00 79.00 141.00 8

 

IPOSPH klassen
Hundefører Hund Race Klub Point dag 1 Point dag 2 Point Plac
Liselotte Nielsen Thilde Schæfer Hjørring 96.00 91.00 187.00 1
Hans Jørgen Schmidt Cartagena Vento Schæfer Haderslev 94.00 92.00 186.00 2
Eva Dybro Candy Schæfer Hjørring 85.00 89.00 174.00 3
Fie Skau Diesel Labrador Haderslev 87.00 87.00 174.00 4
Marianne L. Hansen Bibbi Malinois Svenstrup 34.00 91.00 125.00 5
Martin Holm Abildgaard Tiki Grå Schæfer Vesthimmerland 84.00 3.00 87.00 6
Ole Kristensen Pele Schæfer Mariager 72.00 1.00 73.00 7
Heidi Voetman Bine Schæfer Svenstrup 26.00 46.00 72.00 8

 

Resultater publiceret med DcH beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk

DM2018 Herning Rally

Danmarksmesterskab i DcH Herning d. 22-23sep 2018


DM 1. løb dag 1
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:24 100 1
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:09 98 2
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:27 98 3
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:39 98 4
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 02:12 97 5
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 02:47 97 6
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:33 96 7
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:35 96 8
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 03:03 94 9
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 02:19 93 10
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 02:51 93 11
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 02:17 92 12
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 02:28 92 13
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 02:41 92 14
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 03:05 92 15
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 02:28 91 16
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 02:41 90 17
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:19 89 18
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 03:21 89 19
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 02:31 87 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:43 87 21
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 03:41 86 22
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 02:36 85 23
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 03:33 85 24
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 02:25 84 25
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 02:44 84 26
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 02:46 80 27
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 02:42 79 28
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 03:04 79 29
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 03:40 79 30
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 03:02 78 31
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:44 70 32
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 03:07 69 33
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 03:04 66 34
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 02:51 58 35
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm IB
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast IB

 

DM 2. løb dag 1
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:00 98 1
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 01:37 97 2
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 02:18 96 3
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:18 96 3
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 02:18 95 5
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 02:37 95 6
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:09 94 7
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 02:05 92 8
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 02:16 92 9
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 02:12 91 10
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 02:20 91 11
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 02:33 91 12
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 01:54 90 13
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 02:31 90 14
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:12 88 15
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 02:14 87 16
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast 02:17 85 17
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:15 84 18
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:21 84 19
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:36 84 20
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 02:52 83 21
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 02:11 82 22
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 01:53 79 23
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 02:53 79 24
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 02:23 78 25
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 02:48 76 26
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 03:04 76 27
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:02 74 28
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 02:10 74 29
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:35 73 30
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 02:38 66 31
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 03:00 66 32
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 03:04 64 33
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 02:53 61 34
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 02:16 55 35
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 03:29 12 36
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 03:09 5 37

 

DM finaleløb dag 2
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 02:45 94 1
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 02:39 91 2
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 03:00 86 3
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 02:46 84 4
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 02:26 79 5
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 02:55 79 6
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 03:19 77 7
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 02:37 76 8
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 02:41 76 9
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 03:57 76 10
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 03:24 75 11
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 03:11 74 12
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 03:19 74 13
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 02:58 73 14
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 03:07 72 15
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 02:39 71 16
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 02:44 70 17
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 03:44 70 18
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 04:01 69 19
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 02:58 67 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 02:55 65 21
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 02:59 63 22
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 03:23 63 23
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 03:20 62 24
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 03:05 58 25
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 04:17 57 26
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 03:23 53 27
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 03:05 52 28
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 04:14 51 29
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 04:18 48 30
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 03:13 40 31
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 03:27 0 32
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 04:20 0 33
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund IB
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast IB
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning IB
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge

 

Vinder DM
Hundefører Hund Race Klub Tid Point Plac
Charlotte Emborg Santos Schapendoes Risskov 08:09 275 1
Mirjam Dam Andersen Caya Coton de tuléar Herning 07:56 274 2
Charlene Nielsen Sitka Border Collie Odder 07:28 273 3
Louise Aaquist Grøndahl Iso Australian shepherd Broager 06:30 270 4
Stinne Damgaard Ibh Chili Kooiker hondje Risskov 07:41 264 5
Dorte Storm Møller Liva Blanding Esbjerg 09:17 264 6
Kristine Riis Bella Berner Sennen Vejen 07:25 263 7
Lærke Bruun Zenta Blanding Viborg 06:39 262 8
Annette Grønbæk Jensen Archie Border Collie Odder 06:49 262 9
Lone Sommer Kizz Me Border Collie Næstved 08:08 258 10
Birgit Dahlgren Chili Golden Retriever Fakse 09:41 258 11
Thomas Kristensen Sari Border Collie Give 06:57 256 12
Camilla Jensen Izzi Border Collie Odder 07:08 253 13
Gitte Jensen Thea Labrador Kjellerup 08:43 251 14
Annette Weisbjerg Hansi Coton de tuléar Odder 08:07 250 15
Kaj Pedersen Pepsi Border Collieblanding Kjellerup 08:02 249 16
Sanne Dich Sørensen Jason Australian shepherd Bording 07:53 243 17
Lillian Jeppesen Dundee Blanding Tranbjerg 09:33 240 18
Metine Kristiansen Depeche Border Collie Løgumkloster 08:47 235 19
Erika Nielsen Hera Collie Nordfyn 07:38 225 20
Ditte Bødker Jensen Pegasus Labrador retriever Gr./Billund 08:13 225 21
Linda Pedersen Bailey Blanding Bording 07:41 224 22
Brian Cederbo Emma Blanding Helsingør 09:48 221 23
Alice Thygesen Odin Labrador Kjellerup 08:44 219 24
Ingerlise Hein Frejdi Border Collie Morsø 09:15 219 25
Anette Ranzau Bailey Labrador Dronninglund 07:59 217 26
Ilse Sørensen Sally Labrador F1 Odder 09:01 209 27
Dorte Vebel Ronja Labrador retriever Helsingør 11:02 207 28
Helle Frederiksen Ayla Eurasier Skive 11:02 203 29
Mette Sommerlund Icon Border Collie Gr./Billund 05:23 187 30
Camilla Kikkenborg Cassi Border Collie Vordingborg 08:11 174 31
Mette Olesen Dunja Mudi Thyholm 05:43 154 32
Hanne Rasmussen Dessa Australsk Kelpie Herfølge 05:14 153 33
Anette Nielsen Enzo Airedale Terrier Herning 05:37 145 34
Lone Gindler Daku Australsk Cattledog Ikast 02:17 85 35
Michelle Alkærsig Yuki Samojed Langeskov 10:56 81 36
Lena Blichfeldt Tess Border Collie Brenderup 09:27 63 37

 

Resultater publiceret med DcH Rally beregner program d. 24. september 2018
http://dchres.dch-dm.dk